• 1400-06-25 16:49
  • کد محتوا:52950
بهترین شیوه برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در محلات، استفاده از ظرفیت‌های بومی است

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: گروه‌های مردمی ظرفیت بسیار خوبی در زمینه مقابله با آسیب های اجتماعی هستند اما یکی از معضلات در این بخش نبود هماهنگی کافی میان گروه‌های مختلف است.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، علی صالحی امروز (پنج‌شنبه 25 شهریورماه) در حاشیه بازدید اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان از چند مرکز ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی این شهر، با تاکید بر اینکه وجود دغدغه‌های مردمی در مقابله با آسیب‌های اجتماعی بسیار حائز اهمیت است، اظهار کرد: گروه‌های مردمی ظرفیت بسیار خوبی در این زمینه هستند اما یکی از معضلات در این بخش نبود هماهنگی کافی میان گروه‌های مختلف است.

وی با بیان اینکه نباید نسبت به نقش مردم در این زمینه بی‌توحهی شود، افزود: بهم ریختگی میان دستگاه‌های متولی باعث پایین آمدن کارایی این گروه‌ها شده و هر کدام جداگانه با یکی از دستگاه‌ها مرتبط شده‌اند که این امر سبب چند دستگی در انجام وظایف آن‌ها شده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان سوءاستفاده برخی گروه‌ها از نشان‌های مردمی و خیریه در این زمینه را یکی دیگر از آفات نبود وحدت رویه در دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی دانست و تصریح کرد: فعالان مردمی تمایل دارند مدیریت واحدی بر این اقدامات حکمفرما باشد در حالی که اکنون گروه‌های مردمی و حاکمیتی مختلفی در مناطق کمتر برخوردار فعالیت می‌کنند اما خروجی آن مؤثر نیست.

وی با بیان اینکه باید برای اصلاح هر موضوعی در مناطق کمتر برخوردار هدفگذاری و زمان‌بندی مناسب انجام شود، تاکید کرد: بهترین شیوه برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در محلات، استفاده از ظرفیت‌های بومی بوده و باید در سیاست‌گذاری‌ها به این موضوع توجه ویژه‌ای شود.