• 1400-10-24 08:54
  • کد محتوا:53865
اصلی‌ترین محور ایجاد اعتماد مسئله شفافیت است

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه اصلی‌ترین محور ایجاد اعتماد مسئله شفافیت است، گفت: باید باور بی عدالتی و عدم شفافیت را با اقداماتی عملی اصلاح کنیم

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، علی صالحی با حضور در برنامه هشت بهشت سیمای مرکز اصفهان با اشاره به طرح «شفافیت و ارتقاء سلامت اداری» اظهار کرد: منتخبان مردم در شورای اسلامی شهر اصفهان قبل و پس از انتخابات موضوع شفافیت را به عنوان وعده خود به مردم مطرح کردند. 

وی افزود: اگر می‌خواهیم مردم احساس رضایت کنند و در عین حال در حوزه نظارتی یار شورا باشند و در مقابل ما پاسخ به مطالبات آنها بدهیم باید اعتماد عمومی ایجاد کنیم. اصلی‌ترین محور ایجاد اعتماد مسئله شفافیت است، چون ما روی این دو موضوع تأکید داشتیم نخستین طرحی که در دستور کار خود قرار دادیم طرح «شفافیت و ارتقاء سلامت اداری» بود. 

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به وجود برخی تاریکخانه‌ها در مدیریت شهری گفت: باید تلاش کنیم این فضاها را به حداقل برسانیم و باور بی عدالتی و عدم شفافیت را با اقداماتی عملی اصلاح کنیم، در عین حال به سمت و سویی گام برداریم که برای تصمیمات و رفتارهای خود استدلال داشته باشیم. 

وی تصریح کرد: برخی به اشتباه می‌گویند که شاید مردم به بلوغ لازم برای اطلاع از تصمیمات مسئولان نرسیده باشند، در حالی که این گفته کاملا غلط است و مردم پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی این حق را دارند که در جریان تصمیمات قرار بگیرند و ناظر رفتار مدیران باشند. 

صالحی با بیان اینکه طرح شفافیت بعد از حدود ۵ ماه کار کارشناسی دقیق به تصویب رسید، گفت: این طرح ۴ فصل اجرایی و ۲۵ بند دارد که تصویب آن برای مبارزه با رانت، ارتباطات فامیلی و عدم رعایت عدالت و دیگر دغدغه‌های مردم پیرامون شفافیت موثر است. 

وی افزود: در این طرح تکالیفی نیز برای اعضای شورای شهر دیده شده که پخش زنده جلسات شورا که البته از قبل وجود داشته از مهمترین این بخش‌هاست. 

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: تصویب طرح شفافیت شروع کار است و ان شاء الله اتفاقات خوبی در انتظار اصفهان است. 
انتهای پیام/